درباره لامپ میکروسکوپ

لامپ میکروسکوپ مورد استفاده در دستگاهی است که برای دیدن اجسامی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند به کار می رود, لذا میبایست ویژگیهای خاصی داشته باشد.

درطول صده هجدهم میکروسکوپ در گروه ابزارهای سرگرمی به شمار می آمد , با پژوهشهای بیشتر پیشرفت های چشم گیری  در شیوه ساختن عدسی  به دست آمد. به طوری که عدسی ها به صورت ذره بین های معمولی نبودند , بلکه خطاهای موجود درآنها به کجنمایی معروف هستند , رفع شده اند وآنها می توانستند جزییات یک شی را دقیقا نشان دهند.  پس از آنکه درطی پنجاه سال , پژوهش گران بسیاری کوشیدند تا بر کیفیت و مرغوبیت این ابزارمهم وکاربردی  بیافزایند .

شرکت اسرام برای بازدهی بالا و بهتر شدن کیفیت عملکرد دستگاه های میکروسکوپ لامپی را به تولید و عرضه رسانید با نام HBO . این لامپ میکروسکوپ اسرام بصورت تک ولتاژ ودو ولتاژ راه اندازی میشود و در واتهای 100 و103 و200 و202 و500 موجود میباشد.

لامپ HBOدر صنعت پزشکی وهمچنین ازمایشگاه های علمی وتحقیقاتی ومراکز دانشگاهی مورد استفاده قرارمیگیرید.امروزه شرکت لامپ اسرام حرفه ای ترین وبهترین لامپهای HBO راتولید وعرضه میکند ,از انجا که اکثر ازمایشگاه های کشور از میکروسکوپ نیکون استفاده میکنند به این لامپ ,لامپ میکروسکوپ نیکون نیز گفته میشود.

لامپ HBO تقریبا 99درصد این نوع لامپ در میکروسکوپ های معتبر نظیر OLYMPUS , NIKON , LEICA , ZEISS  استفاده می شود

از کاربردهای عمده لامپ HBO می توان استفاده در دستگاه میکروسکوپ فلورسانس را نام برد.

                                                                                                  لامپ میکروسکوپ

«برای مشاهده مشخصات فنی لامپ ها , به منوی محصولات مراجعه فرمایید»